Повітряні насоси. Види, конструкція, принцип роботи.

Види насосів

Насоси бувають ножними та ручними, причому останні можуть бути як підлоговими, так і портативними. Ножні насоси є універсальними, і призначені насамперед для накачування коліс автомобілів, а ручними найчастіше накачують колеса мотоциклів, велосипедів тощо. Ножний насос – це пристрій для накачування повітря за допомогою натискання ногою на педаль. Він відноситься до різновиду механічних насосів, а значить, інтенсивність його роботи залежить від інтенсивності фізичних зусиль, що додаються. Конструкція ножного насоса проста та зрозуміла. Він складається з металевого каркасу, всередині якого перебувають схрещені залізні пластини, між якими закріплений повітряний балон. При натисканні на педаль ногою повітря по шлангу надходить у камеру шини. Прилад оснащений манометром, який дозволяє спостерігати зміни тиску всередині камери шини, що перешкоджає її випадковому пошкодженню. Найдовговічнішими автолюбителі вважають ножні насоси, їхній корпус виконаний з нержавіючої сталі. Пристрій зручний через простоту використання. Воно легко поміщається у багажнику і не вимагає спеціальних приготувань перед початком роботи. Часто такі насоси використовують для накачування шин велосипедів. А ось для заповнення надувних меблів така модель підходить не завжди. Сумісність можна перевірити формою наконечника шланга насоса. Мінус приладу в тому, що для заповнення потрібне зусилля людини. Навряд чи така модель підійде водієві із порушеннями опорно-рухового апарату.

Конструкція

Основна частина насоса складається з пневмоциліндра, усередині якого ходить поршень, з'єднаний зі штоком. Один із кінців циліндра має штуцер, з'єднаний з повітряним шлангом, на кінці якого знаходиться клапан, що одягається на ніпель шини (у портативних насосах клапан інтегрований в корпус). Найчастіше клапан має виконання під клапан Шрадера, званий просторіччям автомобільним і застосовуваним у більшості випадків, а для клапанів типу Presta і Dunlop застосовуються спеціальні адаптери. Деякі види насосів мають подвійні клапани під обидва ніпелі.

Принцип роботи

Насос накачує повітря за допомогою поршня. Під час ходу нагору поршень всмоктує атмосферне повітря через односторонній клапан. Під час ходу вниз поршень витісняє повітря із пневмоциліндра в камеру. Майже всі типи таких насосів мають манометр для індикації тиску в шинах.

Рекомендовані товари

Насос ручний велосипедний SPR 2801

Насос ручний велосипедний SPR 2801

Арт.: SPR 2801 Насос ручний багатофункціональний (міні). Багатофункціональний мінінасос TM STEE..

Насос ручний підлоговий SPR 2802

Насос ручний підлоговий SPR 2802

Арт.: SPR 2802 Насос ручний з ресивером і манометром, 38x500, 10 атм. За допомогою даного насоса мож..

Насос ножний SPR 2803

Насос ножний SPR 2803

Арт.: SPR 2803 Насос ножний однопоршневий, підсилений, 55х120, 7 атм Насос ножний одноциліндровий, м..

Насос ножний SPR 2804

Насос ножний SPR 2804

Арт.: SPR 2804 Насос ножний однопоршневий, підсилений, 80x130, 7 атм Ножний насос одноциліндровий, м..

Насос ножний SPR 2805

Насос ножний SPR 2805

Арт.: SPR 2805 Насос ножний однопоршневийНожний насос одноциліндровий, має металевий корпус, ос..

Насос ножний SPR 2806

Насос ножний SPR 2806

Арт.: SPR 2806 Насос ножний двопоршневийНожний насос двоциліндровий, має металевий корпус, осна..

Насос ножний SPR 2807

Насос ножний SPR 2807

Арт.: SPR 2807 Насос ножний двопоршневий посиленийНожний насос двоциліндровий, має металевий ко..