Як поміняти колесо автомобіля

Як поміняти колесо

Для того, щоб мати під рукою все необхідне для вирішення різних питань під час подорожі, радимо купити набір автомобіліста.

1. Припаркуйтеся на узбіччі

Продовжувати рух із проколотою шиною не можна, але й зупинятися посеред дороги теж не діло. Тому не бійтеся проїхати пару десятків метрів і оберіть рівне сухе місце на узбіччі.
Найкраще встати подалі від транспорту, що рухається, щоб не спровокувати аварію і не ризикувати життям.
Водіям машин з механічною коробкою передач потрібно обов'язково включити першу передачу, а власникам автоматики перевести важіль у положення паркінгу (P). І у будь-якому випадку потрібно поставити машину на ручник.

2. Встановіть знак аварійної зупинки та підготуйте інструменти

Припаркувавши машину в безпечному місці, не забудьте увімкнути аварійну сигналізацію та встановити знак аварійної зупинки, що знаходиться у багажнику. У населених пунктах його ставлять за 20 метрів позаду авто, а на трасі — за 40 метрів. Там же, у багажнику, знайдіть запаску та домкрат із балонним ключем. Зазвичай виробник має все це в спеціальній ніші під поликом, куди можна дістатися, піднявши нижню панель. Добре, якщо у вас буде насос і манометр для перевірки тиску, а також противідкатні упори. Ну і, звичайно, не завадять рукавички, оскільки трохи забруднити руки все ж таки доведеться.

3. Зніміть колесо

Діставши всі інструменти та запаску, розкладіть їх поруч із пробитим колесом та попросіть усіх пасажирів вийти з машини. Навіть якщо на вулиці сильний мороз чи зливи, безпека насамперед. Незважаючи на ручник і увімкнену передачу, перед встановленням домкрата потрібно додатково зафіксувати колеса за допомогою упорів. За них, втім, зійдуть будь-які камені або шматки цегли.
Якщо потрібно замінити заднє колесо, упори ставляться по обидва боки передніх коліс, і навпаки.
Тепер можна приступати до зняття колеса. Спочатку звільніть диск від пластикового ковпака та за допомогою балонного ключа послабте болти. Щоб зрушити їх з місця, знадобиться велике зусилля, яке можна забезпечити вагою свого тіла, просто натиснувши ключ ногою. Цілком викручувати болти не треба: достатньо вивернути їх на один оборот. Після цього потрібно підняти машину домкратом. Встановлювати його абияк ні в якому разі не можна. Спеціально для цих цілей на днищі є невеликі посилені місця, які зазвичай знаходяться позаду переднього колеса або перед заднім колесом. Виробник позначає їх за допомогою трикутників або вирізів унизу порогів. Якщо зварний шов закритий пластиковими накладками, вони перериватимуться в точках установки домкрата. Підведіть домкрат під днище і почніть крутити його рукоятку за годинниковою стрілкою. Обов'язково слідкуйте, щоб домкрат піднімався рівно, не хилився.
Якщо під вагою машини нижня лапа домкрата йде в ґрунт, потрібно підкласти під неї щось на кшталт шматка дошки чи цегли.
Занадто піднімати колесо не варто. Достатньо зупинитися за 5 см від землі. Після цього можна повністю вивернути болти і зняти пробите колесо зі маточини. Його краще засунути під машину як страховку, а болти скласти кудись на ганчірочку, щоб не загубилися.

4. Встановіть та перевірте запаску

Залишилося поставити замість проколотого колеса запаску. Для цього поєднайте отвори на диску з отворами в маточині, надягніть колесо і наживіть болти, повністю загорнувши їх від руки.
Гайки, що кріплять колеса до маточини, важливо встановити напівкруглою стороною до диска, а не назовні.
Заберіть пробите колесо з-під машини, опустіть домкрат і затягніть болти. Робити це потрібно правильно. У колесах із чотирма чи шістьма отворами попарно затягуються протилежні болти. Якщо отворів п'ять, то треба тягнути в такому порядку, ніби малюєш п'ятикутну зірку. Залишається зібрати інструмент, прибрати домкрат та упори, а також перевірити тиск у встановленому колесі та при необхідності підкачати його. Якщо насоса під рукою немає, можна попросити допомоги у водіїв, що проїжджають повз. Якщо використовуєте малогабаритну запаску, так звану докатку, то не забувайте про обережність: зазвичай, на ній можна рухатися зі швидкістю не більше 80 км/год і на відстань максимум 100 кілометрів. Ну і, звичайно, постарайтеся якнайшвидше полагодити пробите колесо в спеціалізованому шиномонтажі, щоб не випробовувати долю і не їздити без запаски.
  • Як поміняти колесо автомобіля

Рекомендовані товари

Домкрат гідравлічний  пляшковий 03Т SPR 2203

Домкрат гідравлічний пляшковий 03Т SPR 2203

Арт.: SPR 2203 3т, 180-340 мм. Домкрат гідравлічний пляшкового типу може використовуватися не тільк..

Домкрат механічний 1,5 Т SPR 2302

Домкрат механічний 1,5 Т SPR 2302

Арт.: SPR 2302 1.5т, 110-360 мм Домкрат гвинтовий механічний. Вантажопідйомність 1,5 т, ромбического..

Ключ колісний  L-подібний SPR 3201

Ключ колісний L-подібний SPR 3201

SPR 3201 Ключ колісний L-подібний 17X19 мм довжина 350-530 мм (телескопічний) До мінімального на..

Ключ колісний хрестоподібний SPR 3202

Ключ колісний хрестоподібний SPR 3202

SPR 3202 Ключ колісний хрестоподібний 17X19X21X23 мм 14 мм X 14 ", (підсилений) Для зняття та вс..