Як правильно прикурювати машину з акумулятором, що сів.

Одна з головних проблем у зимовий час – заведеться чи ні автомобіль. Звичайно, якщо правильно підготувати авто до зими (залити мастило, розраховану на роботу при низьких температурах, поміняти свічки, перевірити та зарядити акумулятор), ризик, що машину в мороз запустити не вийде, зменшується. Але часом, з тих чи інших причин, доводиться будь-яким способом заводити автомобіль у мороз. І одним із найбільш затребуваних заходів при цьому буде спроба дати прикурити авто.

Що відбувається на холоді із машиною?

Щоб зрозуміти, чому авто не заводиться за негативних температур, треба звернути увагу на такі фактори:

  1. На морозі збільшується в'язкість олії. Кожен його сорт розрахований на роботу у певному інтервалі температур, і якщо вона виходить за встановлені межі, то характеристики олії змінюються, насамперед в'язкість. Масло застигає, стає густим, і для того, щоб провернути колінчастий вал, стартеру автомобіля потрібна велика потужність, і, відповідно, він починає споживати значний струм від акумулятора.
  2. Ємність акумулятора залежить від температури і при її зниженні зменшується. Наслідком цього буде зменшення струму, який може віддавати.

Вище описані не єдині зміни, які відбуваються при знижених температурах, але вони призводять до того, що для запуску мотора машини при цьому потрібний більший струм, а його акумулятор забезпечити не може. У такому разі використовується такий прийом, як спроба прикурити авто.

Що це означає, і як прикурити автомобіль

Під терміном "прикурити" розуміється можливість використовувати інший, зовнішній акумулятор для запуску двигуна автомобіля. Зазвичай про цю процедуру домовляються з власником авто, яке запустилося та працює. Акумулятор такого автомобіля вже прогрівся і відновив свою початкову ємність, так що може забезпечити потрібну величину стартерного струму.

Для того щоб дати прикурити від іншої машини, потрібні спеціальні товсті дроти, оснащені кліщами, що дозволяють підключитися до клем акумулятора. Таким чином, з'єднавши бортову мережу одного автомобіля та акумулятор іншого, робиться спроба завести двигун першого авто.

Як правильно прикурити автомобіль від акумулятора

Щоб правильно прикурювати від акумулятора іншої машини, необхідно керуватися кількома простими правилами. Їхнє дотримання дозволить прикурювати машину без наслідків для всіх учасників цього процесу.

Обидва авто повинні розташовуватися поруч так, щоб дроти могли вільно діставати до потрібного місця, і двигуни повинні бути заглушені. Спочатку з'єднуються клеми "плюс" акумуляторів на обох машинах. А ось наступне з'єднання визначить, правильно чи ні ви прикурюватимете; акумулятор, що є джерелом потужності (а саме його клема «мінус»), повинен бути з'єднаний не з клемою «мінус» іншого акумулятора, а безпосередньо з блоком двигуна автомобіля, що заводиться.

Малюнок, як з'єднати АКБ, показаний нижче, якихось додаткових пояснень щодо цього не потрібно.Таке з'єднання необхідно через те, що сам акумулятор є активним споживачем електроенергії і забере на себе більшу частину потужності, що здатний дати зовнішнє джерело.

Після того, як двигун запрацював, через деякий час можна відключити зовнішню АКБ, послідовність дій буде зворотна.

Що треба знати ще про те, як правильно дати прикурити автомобілю

Якщо ви намагаєтеся прикурювати інший автомобіль, слід виконувати звичайні заходи безпеки. Не варто плутати полярність проводів, інакше можна розрядити власний АКБ або отримати інші неприємності до пожежі. Варто мати на увазі, що при підключенні чи відключенні проводів можливе іскріння у місцях контактів.

В принципі, якщо акумулятор сильно розряджений, найкращий результат може дати спробу прикурити, коли знімаються дроти, що йдуть до розрядженого АКБ, і безпосередньо до них підключається заряджений акумулятор. На відео ви можете ще раз переглянути, як виконувати ці прості правила.
Треба правильно вибирати авто, від якого ви прикурюватимете. Справа в тому, що споживання струму потужного позашляховика в момент запуску двигуна здатне розрядити АКБ маленького автомобіля, та він і не зможе забезпечити потрібний пусковий струм.

Ще обов'язкова вимога - двигун автомобіля при запуску має бути заглушений. Справа в тому, що в момент запуску формуються потужні кидки напруги, і вони можуть пошкодити електроніку. Так що дотримуйтесь описаних правил.
Так чи інакше, майже кожному водієві доводилося опинятися в ситуації, коли автомобіль не заводиться з якоїсь причини. Найчастіше у таких випадках доводиться прикурювати від іншого авто. І хоча ця операція виглядає досить простою, такою вона буде лише у разі виконання низки правил.

  • Як правильно прикурювати машину з акумулятором, що сів.

Рекомендовані товари

Кабель пусковий 150A SPR 2601

Кабель пусковий 150A SPR 2601

Арт.: SPR 2601 Пусковий кабель 150 A, 2.5 м. Призначений для запуску двигуна автомобіля з розряджени..

Кабель пусковий 200A SPR 2602

Кабель пусковий 200A SPR 2602

Арт.: SPR 2602 Пусковий кабель 200 A, 2.5 м. Призначений для запуску двигуна автомобіля з розряджени..

Кабель пусковий 300A SPR 2603

Кабель пусковий 300A SPR 2603

Арт.: SPR 2603 Пусковий кабель 300 A, 3 м. Призначений для запуску двигуна автомобіля з розрядженим ..

Кабель пусковий 400A SPR 2604

Кабель пусковий 400A SPR 2604

Арт.: SPR 2604 Пусковий кабель 400 A, 3 м. Призначений для запуску двигуна автомобіля з розрядженим ..

Кабель пусковий 500A SPR 2605

Кабель пусковий 500A SPR 2605

Арт.: SPR 2605 Пусковий кабель 500 A, 3.5 м. Призначений для запуску двигуна автомобіля з розряджени..

Кабель пусковий 600A SPR 2606

Кабель пусковий 600A SPR 2606

Арт.: SPR 2606 Пусковий кабель 600 A, 4 м. Призначений для запуску двигуна автомобіля з розрядженим..

Кабель пусковий 800A SPR 2608

Кабель пусковий 800A SPR 2608

Арт.: SPR 2608 Пусковий кабель 800 A, 4 м.Призначений для запуску двигуна автомобіля з розрядженим А..

Кабель пусковий 1000A SPR 2609

Кабель пусковий 1000A SPR 2609

Арт.: SPR 2609 Пусковий кабель 1000 A, 5 м.Призначений для запуску двигуна автомобіля з розрядж..

Кабель пусковий 1000A SPR 2610

Кабель пусковий 1000A SPR 2610

Арт.: SPR 2610 Пусковий кабель 1000 A, 7 м.Призначений для запуску двигуна автомобіля з розрядж..