Як вибрати відповідний автомобільний компресор, різновиди та будова

У хорошого водія контроль тиску в колесах здійснюється постійно. Від правильної величини залежить дуже багато, починаючи з витрати палива і закінчуючи стійкістю машини на дорозі. І підтримуючи потрібні значення тиску, доводиться регулярно підкачувати або навіть накачувати колесо, що спустило. Зараз для цих цілей використовують спеціальні вироби, але їх розмаїтість і різноманітність характеристик змушує задуматися про те, як вибрати автомобільний компресор, що підходить для вашої машини.

Принцип роботи будь-якого автомобільного компресора досить простий – електромотор підключається до б/с автомобіля (через прикурювач, або за допомогою спеціальних кліпс до АКБ). Працюючий електродвигун приводить у дію компресор, що подає повітря в колесо.

Як правило, подібний пристрій характеризується деяким набором параметрів, серед яких слід звернути увагу на:

 1. тип компресора;
 2. продуктивність;
 3. споживаний струм;
 4. значення тиску, що створюється, тип приладу, що контролює його величину.

Проблема як вибрати автомобільний компресор зводиться до правильної оцінки цих параметрів, після чого можна визначити пристрій, який краще за інших відповідає вимогам.

Термін компресор має на увазі в даному випадку два значення:

 • готовий виріб, що служить для накачування шин;
 • пристрій, що здійснює забір повітря та його подачу в колесо.
 • Зазвичай використовуються компресори таких типів:
 • мембранні;
 • поршневі.

Принцип роботи поршневих компресорів заснований на тому, що спеціальний механізм, що рухається електромотором, за допомогою поршня засмоктує повітря і подає його в колеса, тим самим здійснюючи накачування шин. При достатній потужності двигуна та об'ємі циліндра, такий виріб здатний створювати великий тиск. Завдяки цьому їм можуть користуватися водії легких вантажівок та важких позашляховиків, забезпечуючи накачування шин до необхідного значення.

До недоліків даного типу компресорів належать:

 • перегрів двигуна та самого компресора (пари поршень/циліндр), внаслідок чого обмежений час безперервної роботи. У таких випадках необхідно робити перерву не менше п'ятнадцяти хвилин перед повторним її використанням;
 • знос циліндра та поршня. Це може бути наслідком попадання разом із повітрям частинок пилу всередину. У міру зносу деталей падає величина тиску, що розвивається, і збільшується час накачування шин;
 • ремонт такого типу виробів практично неможливий.

У мембранних компресорів принцип роботи зовсім інший. В даному випадку подачу повітря при накачуванні шин здійснює спеціальне полотно, що рухається зворотно-поступально. Серед переваг такого типу компресорів варто відзначити:

 1. наявність всього двох деталей, що труться, що забезпечує меншу ймовірність виходу з ладу;
 2. ремонтопридатність, пошкоджену мембрану можна замінити.

До недоліків таких компресорів зазвичай належать:

 1. низький рівень тиску (не більше чотирьох атмосфер) при накачуванні шин. Проте задля справедливості треба сказати, що для нормальної експлуатації легкових автомобілів більше і не потрібно;
 2. погану роботу при знижених температурах.

Інші параметри, що впливають на вибір автомобільного компресора

Не лише тип компресора впливає на вибір. Можливість його використання для накачування шин вашої машини залежатиме і від:

Тиск, що створюється, і прилади контролю його величини

Завжди варто виходити з того, що потрібне для обслуговування конкретної машини. Якщо у вас звичайний легковий автомобіль, немає необхідності використовувати компресор, здатний видавати вісім атмосфер. Адже для його нормальної експлуатації потрібно трохи більше трьох.

Але якщо ви володієте важким позашляховиком, то треба використовувати виріб, що забезпечує більший тиск. Для цих цілей найкраще підходить поршневий компресор. Вибираючи його, треба звернути увагу до встановленого манометра. Його шкала повинна дозволяти легке зчитування тиску, а сам прилад забезпечуватиме необхідну точність вимірювання.

Зазвичай використовується стрілочний вимірювач, але на деяких моделях є цифровий, який зручніше.

Продуктивність

Вона зазвичай наводиться у довідкових характеристиках. Насамперед її потрібно оцінювати для визначення часу, необхідного для накачування шин. При продуктивності до сорока літрів за хвилину можна накачувати тринадцяти-чотирнадцяти дюймові колеса легкового автомобіля, причому не дуже швидко. Інші розміри на це завдання потребуватимуть набагато більше часу.

Для довідки варто навести таку цифру – колесо 175/70R13, накачане до двох атмосфер, містить 20 літрів повітря. Отже вибір компресора за його продуктивністю повинен враховувати характеристики вашого автомобіля.

Струм споживання

Цей параметр впливає на потужність, що забирається від бортової мережі. Справа в тому, що якщо струм споживання не перевищує п'ятнадцяти ампер, то цілком можливе підключення через прикурювач. Якщо ж цей параметр більше, необхідно живлення на компресор (за допомогою спеціальних кліпс і проводів) подавати безпосередньо з АКБ. Бажано при цьому завести двигун, щоб уникнути розрядки батареї.

Ось перелік даних, які потрібно знати для правильного вибору автомобільного компресора. Звичайно, є інші параметри, наприклад такі, як зовнішній вигляд, додаткові функції, габарити та вага, але розглянуті вище будуть визначальними при виборі потрібного пристрою.

Автомобільний компресор давно перейшов із розряду екзотичних виробів у звичайнісінькі, якими користується кожен водій. Ось тільки великий вибір різних його виконань, здатний будь-кого поставити в глухий кут. Якщо вам відомі основні характеристики, на які треба звернути увагу, то вибір компресора не буде представляти ніяких труднощів.

Рекомендовані товари

Компресор автомобільний SPR 2902

Компресор автомобільний SPR 2902

Арт.: SPR 2902 Компресор преміум 37 л / хв., 10 атм, 12 В, 15 А, перехідник на прикурювач Компресор ..

Компресор автомобільний SPR 2903

Компресор автомобільний SPR 2903

Арт.: SPR 2903 Компресор 27 л / хв., 7 атм, 12 В, 12 А, прикурювач Компресор призначений для накачув..

Компресор автомобільний SPR 2904

Компресор автомобільний SPR 2904

Арт.: SPR 2904 Компресор 35 л / хв., 10 атм, 12 В, 15 А, прикурювач Компресор призначений для накач..

Компресор автомобільний SPR 2905

Компресор автомобільний SPR 2905

Арт.: SPR 2905 Компресор 60 л / хв., 10 атм, 12 В, 22 А, двохпоршневий, клеми Компресор призначений ..