Як вибрати водозгін

Перш ніж описувати автомобільні водозгони, хочемо порадити вам мати в багажнику автомобіля повний перелік аксесуарів, які допоможуть вирішити багато несподіваних ситуацій під час подорожі. Так звані "набори автомобіліста" (ще їх називають "аварійні набори" або "дорожні набори") призначені саме для цього. Ознайомитись з комплектністю та купити набір автомобіліста можна тут.

Рекомендації по використанню

Водозгін став по-справжньому невід'ємною частиною арсеналу переважної більшості автовласників. Цей простий пристрій – справжній універсальний всесезонний помічник. При першій необхідності він швидко та якісно очистить скло авто від вологи. Багато автовласників не надають великого значення водозгону, хоча більшість з них просто все ще не знають, як використовувати його в різних ситуаціях по-справжньому ефективно. Про це ми вирішили розповісти.

Зазвичай водозганяння використовується коли потрібно видалити надлишки вологи після автомийки. В умовах, коли часу постійно не вистачає, більшість автовласників вибирають безконтактний тип миття, оскільки він вважається найшвидшим.

Однак цей метод має слабку ланку. Активна піна і миття кузова під тиском дійсно здійснюються безконтактно, але вже сушка передбачає саме прямий вплив на кузов. У результаті автомобілістів найчастіше чекає неприємне здивування, адже часто після миття вони виявляють пошкодження лакофарбового покриття або павутину дрібних подряпин на склі. Це відбувається тому, що безконтактним миттям перед сушінням не досягти абсолютної чистоти, в це можна легко переконатися, якщо провести білою серветкою по кузову. Якраз під час сушіння після такого миття залишилися частинки бруду з нерівними краями, які мають високу щільність, під натиском перетворюються на справжнісінький абразив і дряпають ЛКП авто. Щоб уникнути для себе таких проблем достатньо дотримуватися одного правила: «Безконтактне миття має бути попереднім миттям!».

По-справжньому чистим автомобіль стає лише після подвійної обробки. У різних сервісах вона може називатися по-різному: нано-мийка, євро-мийка і так далі - включені в комплекс послуги потрібно уточнювати в адміністратора. Якщо є вільний час, оптимальним способом миття буде ручний з використанням двох відер. У першому воду використовувати тільки для того, щоб обполіскувати ганчірочку, у другому – для чистого хімічного розчину. А якщо після цього методу видалити вологу, що залишилася, за допомогою водозгону, то машина буде чистою повною мірою і залишиться такою надовго. Ще більш грубим порушенням правил експлуатації буде використання ганчірки, губки або снігу для того, щоб очистити скло, фари, дзеркала від бруду, що налип під час руху. У такому випадку абразивний ефект посилюється багаторазово, а це, у свою чергу, гарантовано призводить до пошкоджень поверхонь скла або пластику. У такому разі спочатку необхідно використовувати ємність з водою або пульверизатор, а вже після - м'яку щітку (вона зрушує частинки бруду, а не дряпає скло). Тільки після цього, сполоснувши поверхню і застосувавши водозганяння, можна досягти максимальної чистоти.

Ще одна ситуація, коли водозганяння буде незамінним – очищення скла автомобіля в зимовий період, коли за вікном мінусова температура. Коли якісні скребки не пошкоджують поверхню скла, то сам лід, який має неоднорідну, нерівну структуру, наносить подряпини. Тому щоб видалити мерзлу льоду, потрібно спочатку включити обігрів, тим самим створивши водне мастило. А вже після цієї простої операції з крижаною кіркою легко впорається і водозганяння. Його використання видалить льоду більш м'яко і дбайливо.

За якими параметрами слід вибірати водозгін?

1. У питанні якості очищення автомобільного скла від вологи, що залишилася, важливо щоб на склі не залишалося смуг і розводів. Робоча кромка водозгону повинна щільно прилягати до поверхні та бути достатньо гнучкою, щоб повторювати її контури. Ідеальні матеріали для леза водозгону – гума та силікон.

2. Зайво широке лезо дозволяє прискорити процес сушіння скла, але робить зовсім незручним видалення вологи з фар та дзеркал. Тому оптимальні розміри кромки водозгону зазвичай не перевищують 25 см. Приблизно те ж саме відноситься до розмірів рукоятки. Видалити зайву вологу з лобового скла можливо і «двірниками», для сушіння бокового скла довжина не має особливого значення. Але якщо водозгін використовується проти конденсату на стеклах з внутрішньої сторони салону, то велика довжина ручки тільки заважатиме. Який розмір вважати оптимальним? Як правило, 30-сантиметрової рукоятки буде цілком достатньо.

3. Морозостійкість. Як правило, видалення льоду - не основне призначення водозгону, але в умовах українського клімату його використання взимку більш ніж виправдане. При частих і міцних морозах для використання підійде, наприклад, поліпропіленовий водозгін або водозганяння з АБС-пластику з добавками, які розширюють температурні рамки експлуатації.

  • Як вибрати водозгін

Рекомендовані товари

Водозгін SPR 3101

Водозгін SPR 3101

Водозгін SPR 3101 Компактний водозгін з лезом з еластичного силікону і прогумованою ручкою стане чуд..

Водозгін SPR 3103

Водозгін SPR 3103

Водозгін SPR 3101 Компактний водозгін з лезом з еластичного силікону і прогумованою ручкою стане чуд..

Водозгін SPR 3102

Водозгін SPR 3102

Водозгін SPR 3102 Компактний водозгін з лезом з еластичного силікону і прогумованою ручкою стане чуд..